KMÜ'DE 'GOALBOLL A MİLLİ TAKIM' OYUNCULARI İLE SÖYLEŞİ

Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Atletik Performans Araştırma Öğrenci Topluluğu tarafından 'Goalboll A Milli Takımı' ile Söyleşi' konulu etkinlik düzenlendi.

Türkiye 'Goalboll A Milli Takımı' Baş Antrenörü Gültekin Karasu ve Milli Takım Sporcuları ile yapılan söyleşiye KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dursun Odabaş, Genel Sekreter V. İbrahim Karagöz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, Spor Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Sefa Lök ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program açış konuşmaları ile devam etti.

"Görme engelli öğrencilerimiz bizim pırlantalarımız"

Programda ilk olarak konuşan Spor Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Sefa Lök, "Goalboll Milli Takım sporcuları ile öğrencilerimizi buluşturmak için böyle bir etkinlik düzenledik. Görme engelli öğrencilerimiz çok güzel işler ortaya çıkarıyorlar. Onlar bizim için çok kıymetliler, onlar bizim pırlantalarımız." dedi.

Goalboll Milli Takımımız iki yıldır kamplarını Karaman'da yapıyor

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek ise "Goalboll Milli Takımımız iki yıldır kamplarını Karaman'da yapıyor. Olimpiyat şampiyonası öncesinde ve şimdi yine dünya şampiyonası için ilimizde hazırlık yapıyorlar. Görme Engelliler Federasyonu'na ilimizi tercih ettikleri için çok teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

"Biz kendisiyle yarışan bir üniversiteyiz"

Rektör Prof. Dr. Namık Ak da "Biz tek bir alanda değil sporda, sanatta ve bilimde de şampiyonluğa koşan bir üniversiteyiz. Türkiye ve dünya sıralamalarında her geçen gün üst sıralara çıkmaya devam ediyoruz. Biz kendisiyle yarışan bir üniversiteyiz. Milli ve manevi değerlere sahip, geleceğin zeki, çevik ve sağlıklı şampiyonlarını yetiştirmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Açış konuşmalarının ardından Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Recep Soslu'nun yönlendiriciliğini yaptığı söyleşiye geçildi.

Türkiye 'Goalboll A Milli Takımı' baş antrenörü Gültekin Karasu ve içlerinde KMÜ öğrencisi Reyhan Yılmaz'ın da yer aldığı kadın milli takım sporcuları tecrübelerini ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştı.

Söyleşide kadın milli takım oyuncuları Tokyo 2020 Paralimpik Oyunlar şampiyonasına hazırlık süreci ve şampiyona esnasında yaşadıklarını öğrencilerle paylaşarak, dünya şampiyonası için çalışmaları ve gelecek döneme ilişkin hedeflerinden de bahsettiler.

Söyleşi, onurluk takdimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından son erdi.