REKTÖR NAMIK AK, VALİ IŞIK İÇİN DÜZENLENEN UĞURLAMA PROGRAMLARINA KATILDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, Vali Mehmet Alpaslan Işık onuruna düzenlenen uğurlama programlarına katıldı.

Rektör Namık Ak ilk olarak il protokolü için düzenlenen akşam yemeğine katılarak burada Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile mülkiye başmüfettişliği görevine atanan Vali Mehmet Alpaslan Işık ile bir süre sohbet etti.

Polisevinde verilen yemeğe Vali Işık ve eşi Munise Işık, Belediye Savaş Kalaycı, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, KOP Başkanı Mahmut Sami Şahin, Mevlâna Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İhsan Bostancıoğlu, il ve ilçe protokolü, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire müdürleri ve basın mensupları katıldı.

Programın ardından masaları tek tek gezerek konuklarıyla bir süre sohbet eden Vali Işık, görev yaptığı süre zarfında kendisine desteklerini esirgemeyen tüm kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerine ve personeline teşekkür ederek görevlerinde başarı diledi.

Rektör Namık Ak daha sonra Valilik binasında düzenlenen uğurlama törenine katıldı. Vali Mehmet Alpaslan Işık’ın veda konuşması yaptığı törene Konya Valisi Vahdettin Özkan ve Rektör Namık Ak’ın yanı sıra vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve valilik personeli katıldı.

Vali Mehmet Alpaslan Işık, veda konuşmasının ardından Karaman protokolü ve valilik personeli ile tek tek vedalaşarak Karaman’dan ayrıldı.