KMÜ'DEN İKİ YENİ PROTOKOL DAHA

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) ile Tüfekçioğulları Makine Gıda İmalat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi firması arasında üniversite sanayi iş birliği kapsamında iki farklı protokol imzalandı.

KMÜ Rektörlük Makamında düzenlenen imza törenine KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak ve Tüfekçioğulları Makine Gıda İml. San.ve Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Duman'ın yanı sıra KMÜ Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (BİLTEM) Müdürü Prof. Dr. Savaş Sönmezoğlu, Proje ve Teknoloji Transfer Ofisi  (PTTO) Koordinatörü Doç. Dr. Selami Balcı, PTTO Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Murat Mayda ve firma temsilcileri katıldı.

KMÜ BİLTEM Bünyesinde Analizler Yapılacak

Üniversite sanayi iş birliği kapsamında KMÜ BİLTEM ve Tüfekçioğulları Makine arasından imzalanan ilk protokol ile firma bünyesinde yapılamayan veya cihaz arızası sebebiyle aksayan analizlerin KMÜ BİLTEM bünyesinde yapılması, personel eğitimi ve ortak programların düzenlenmesi amaçlanıyor.

Üniversitenin Akademik Bilgisi Sanayi Tecrübesi İle Buluşacak

KMÜ PTTO ve Tüfekçioğulları Makine arasında imzalanan ikinci protokol ile ise üniversitenin akademik bilgi ve becerilerinin (know-how) sanayideki tecrübe ve alt yapı ile birleştirilerek güçlü bir işbirliği kurulması amaçlanıyor. Protokol ile ayrıca KMÜ PTTO faaliyetleri kapsamında sunulan hizmetlerden faydalanmak, sanayiye yönelik lisansüstü tez ve projeler ile patent odaklı çalışmalar kapsamında üniversite-sanayi işbirliğini oluşturmak hedefleniyor.

Protokol imza töreninin ardından değerlendirmelerde bulunan KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, imzalanan protokollerin her iki tarafa da hayırlı olmasını dileyerek, üniversitenin akademik bilgi ve becerilerini sanayideki tecrübe ile buluşturacaklarını ifade etti.