KMÜ’DE HEMŞİRELER HAFTASI KUTLANDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından ‘Hemşireler Haftası’ kapsamında kutlama programı düzenlendi.

“Yaptığınız işten heyecan duyun”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açış konuşmasını Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Şahin yaptı. Öğrencilerin hemşireler haftasını kutlayarak sözlerine başlayan Prof. Dr. Şahin, “2009 yılından bu yana hemşirelik bölümü olan bir kurumda eğitim görmektesiniz. Bu yönden sizleri şanslı görüyorum. Hangi işi, hangi hizmeti veya mesleği yapıyorsanız onun heyecanını duymalısınız. Çok önemli bir görevi yerine getireceksiniz. Her birinizi tebrik ediyor, görevinizde başarılar diliyorum.” dedi.

Prof. Dr. Ali Şahin’in, ‘Hemşire’ şiirini seslendirerek konuşmasını sonlandırmasının ardından mezun buluşması kapsamında yapılacak söyleşiye geçildi. İlk olarak söz alan Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde görev yapan Hemşire Büşra Önner, okul dönemi, mezuniyet sonrası ve iş hayatı ile ilgili bilgiler aktardı. Görev yaptığı hastane ve çalıştığı bölümle ilgili anlatımlarda bulunan Hemşire Büşra Önner, öğrencilerle edinmiş olduğu tecrübelerini paylaştı.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Seydişehir Kamil Akkanat Sağlık Bilimleri Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Hatice Dönmez ise 2002 yılında Karaman’da Sağlık Yüksekokulundan mezun olduğunu belirterek mezuniyet sonrasında öğrencilerin değerlendirebileceği akademik süreçle ilgili bilgiler aktardı. Öğrencilerle mesleki yaşantısına dair tecrübelerini paylaşan Dr. Öğr. Üyesi Dönmez, öğrencilere teknolojiyi çok iyi bir şekilde öğrenmeleri ve kullanmaları yönünde tavsiyelerde bulundu.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Hemşire Refika Gözel ise ‘Hemşirelik Hizmetlerinin Yürütülmesi: KMÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Örneği’ konulu sunum yaptı. Sunumunda hastanenin faaliyetleri ve teknik özellikleri hakkında bilgiler veren Hemşire Refika Gözel, hemşirelik mesleğinin büyük bir sabır ve özveri gerektirdiğini hatırlatarak öğrencilere başarılar diledi.

KMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik 4’üncü sınıf öğrencisi ve aynı zamanda Öğrenci Hemşireler Derneği Karaman Temsilcisi olan Gülsemin Güzel de derneğin faaliyetleri hakkında bilgi vererek, derneğin öğrencilere sunacağı katkılardan bahsetti.

Teşekkür belgesi ve onurluk takdimlerinin ardından program sona erdi.