KMÜ AKADEMİK BAŞARI GRAFİĞİNİ HER GEÇEN GÜN YÜKSELTİYOR

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen 2209-A ve 2209-B programları kapsamında yapılan başvuruların destek sonuçları açıklandı.

TÜBİTAK tarafından açıklanan destek sonuçları listesinde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) önemli bir başarıya imza attı.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 2209-A programına 25 proje ile 2209-B programına ise 8 proje ile başvuru yaptı. Yapılan başvuru sonucunda '2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı' kapsamında Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin 12 projesi destek almaya hak kazandı. Ayrıca yine '2209-B Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Destekleme Programı' kapsamında ise Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinden 5 proje listede yer aldı.

Üniversitemiz her alanda öncü ve önder olmaya devam ediyor

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin akademik başarı grafiğini her geçen gün daha yukarıya taşıdığını vurgulayan Rektör Prof. Dr. Namık Ak, "Artık üniversitelerimiz 40 yıl önceki üniversiteler gibi değil. Üniversitelerimiz bilimde, teknikte, teknolojide, Ar-Ge’de, inovasyonda/yenilikte, buluşta, iş geliştirmede, kalitede kendisini aşan, kendisiyle yarışan kurumlardır. Ayrıca yükseköğretim kurumlarımız yerli ve yabancı üniversiteler arasında başarı çıtasını yükselten, sanayiye, ticarete, tarıma bölge ve ülke kalkınmasına katkı sağlayarak öncü ve önder olmaya devam ediyor.  Bu minval üzere gayret gösteren akademisyenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.