REKTÖR NAMIK AK, 19 MAYIS KUTLAMALARINA KATILDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen kutlama programlarına katıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan tören Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önünden başlayarak Aktekke Meydanı’na kadar gerçekleştirilen gençlik yürüyüşü ile devam etti.

Aktekke Meydanı’nda düzenlenen tören programına Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, il protokolü, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan tören, şiir dinletileri ile devam etti. Şiir dinletilerinin ardından ise Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan wushu ve taekwondo gösterileri izleyicilerle buluştu.

Tören, KMÜ Halk Oyunları Ekibinin hazırlamış olduğu keyifli gösterisi ile devam etti. İzleyenlere keyifli bir gösteri sunan halk oyunları ekibi vatandaşlardan büyük alkış aldı.

Uluslararası yarışmalarda dereceye giren sporculara ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile birlikte tören sona erdi.

Rektör Namık Ak, günün sonunda ise Kemal Kaynaş Stadyumunda saat 19.19’da düzenlenen İstiklal Marşı’nın Okunması törenine katıldı. İl protokolü ve vatandaşların yer aldığı törende İstiklal Marşı hep bir ağızdan okundu.

Rektör Namık Ak, son olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen araç konvoyuna katıldı. Karaman Valiliği önünden başlayarak şehrin önemli caddelerinden geçen konvoya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Konvoyun sona ermesinin ardından Rektör Namık Ak, konvoya eşlik eden güvenlik kuvvetleri vatandaşlarla bir süre sohbet etti.