KMÜ'DE BAHAR ŞENLİKLERİNİN ÜÇÜNCÜ GÜNÜ TAMAMLANDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) bahar şenliklerinin üçüncü günü tamamlandı.

Üniversitenin 15'inci kuruluş yıl dönümü kapsamında düzenlenen etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor. Bahar şenliklerinin üçüncü gününde Geleneksel Türk Okçuluğu Turnuvası, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyeleri ve öğrenciler tarafından düzenlenen sergiler ve tiyatro gösterisi katılımcılarla buluştu.

'Atıktan Sanata Bir Dönüşüm Hikayesi' Defilesi Büyük Beğeni Topladı

Üçüncü günde ayrıca Türk Halk Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında defile yapıldı. Defilede öğrenciler kullanılmayan eski kumaş parçalardan yeniden tasarlanan kıyafetleri izleyenlerin beğenisine sundu.

Tüm bunların yanı sıra düzenlenen mezuniyet törenleri ile öğrenciler kep atmaya devam ettiler.

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerinin Mezuniyet Sevinci

Üçüncü günün ilk mezuniyeti Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu tarafından gerçekleştirildi. Törende konuşan Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ahmet Alper Sayın öğrencilere seslenerek, "Hiç bir zaman unutmayın ki dürüst, çalışkan ve üretken insan bir değerdir. Kendinize güvenmekten asla vazgeçmeyin ve gelecekten korkmayın. İnsan için en zor şey, her gün insan olabilmektir." dedi.

Törende, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunu birincilikle bitiren Şirin Sude Tezcan'nın mezuniyet kütüğüne ismini çakmasının ardından yüksekokulda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Mezun öğrencilere belgelerinin verilmesiyle devam eden tören, öğrencilerin keplerini atmasının ardından sona erdi.

İkinci Mezuniyet Töreni Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulundan

Günün ikinci mezuniyet töreni Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından yapıldı. Öğrenci ailelerinin yoğun ilgi gösterdiği törende konuşan Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Gizem Saygılı, "Yaşamınızın geriye kalan kısmında herhangi bir ırk, inanç, renk, siyasal veya sosyal durum ayrımı gözetmeksizin mesleklerinizi icra edeceğinize inancım tamdır. Sizlerin başarısı üniversitemizi daha da yüceltecek ve bizleri onurlandıracaktır." şeklinde konuştu.

Törende, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunu birincilikle bitiren Gizem Yurdakul'un mezuniyet kütüğüne ismini çakmasının ardından yüksekokulda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Tören, mezun öğrencilere belgelerinin verilmesinin ardından öğrencilerin keplerini havaya fırlatmasıyla sona erdi.

Genç Mühendisler Mezun Oldu

Mühendislik Fakültesi tarafından günün son mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Üniversitenin tanıtım filminin izlenmesiyle başlayan tören, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Sezer'in açış konuşması ile devam etti.

Prof. Dr. Metin Sezer, cüppenin öneminden bahsederek, "Sevgili öğrenciler giydiğiniz cüppeler sadece mezuniyet töreni kostümü değildir, aynı zamanda mesleki etik ilkelerinizin sembolik bir ifadesidir. Sizler insana hizmet odaklı bir fakülteden mezun oluyorsunuz. Unutmayın sizlerin mesleğinde bilginin yanı sıra sevgi, sabır ve dürüstlük bir kat daha önem kazanmaktadır." dedi.

Fakülte birincisi Ömer Faruk Picak'ın mezuniyet kütüğüne ismini çakmasının ardından fakülteye dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Mezun olan öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesi ve öğrencilerin hep bir ağızdan ant okuması ile devam eden tören, öğrencilerin keplerini havaya fırlatarak mezuniyet coşkusunu yaşamasının ardından sona erdi.

"Yeni mezunlarımızı tebrik ediyorum"

Bahar Şenlikleri kapsamında düzenlenen törenlerde selamlama konuşması yapan Rektör V. Prof. Dr. Murat Ertekin, Rektör Prof. Dr. Namık Ak'ın başarı ve tebrik dileklerini ileterek şunları söyledi: "Mezun olan genç arkadaşlarımıza ülke olarak ihtiyaç duymaktayız. İnşallah her biri halka hizmet hakka hizmettir düsturuyla hareket ederek memleketimize, milletimize faydalı birer vatandaş olurlar. Yeni mezunlarımızı tebrik ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Allah yolunuzu, bahtınızı açık etsin."

Bahar şenliklerinin üçüncü günü, mezuniyet törenlerinin ardından düzenlenen konserler ile devam etti. Dj performans gösterisiyle başlayan etkinlikler, Grup 70 tarafından seslendirilen halk müziği türkü gecesi ve Hasan Ali Arslantürk tarafından seslendirilen pop konseri ile sona erdi.