KMÜ ÖĞRENCİLERİNİN MEZUNİYET COŞKUSU

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Bahar Şenliklerinin dördüncü günü İslami İlimler Fakültesinin mezuniyet töreni ile başladı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ve üniversitenin tanıtım filminin izlenmesiyle başlayan tören, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Coşkun'un açış konuşmasıyla devam etti.

Genç İlahiyatçılar Kep Attı

İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Coşkun, "Fakültemizde geçirmiş olduğunuz beş yıllık tahsil müddeti içinde, bizlerden almış olduğunuz bilgilerle yetinmeyerek meslek hayatınızda da aynı paralelde çalışmanızı, olgunlaşmanızı, yüklenmiş olduğunuz misyonu her zaman ve her ortamda en iyi şekilde temsil etmenizi temenni ediyorum." dedi.

İslami İlimler Fakültesi Dekanlık görevini hafta başında Prof. Dr. İbrahim Coşkun'a devreden Prof. Dr. Mehmet Akgül ise öğrencilerin mezuniyetini tebrik ederek, yeni hayatlarında başarılar diledi.

Rektör V. Prof. Dr. Murat Ertekin, İslami İlimler Fakültesinin üniversitenin en güzide fakültelerinden birisi olduğunu belirterek, "Bu coğrafyada İslam medeniyeti içerisinde yaşamanın verdiği mutluluğun yanında yükümlülüğünde bulunduğunu belirtti. Bu nedenle İslam medeniyetinin yeniden inşasına ve ihyasına katkı sunan ve siz değerli öğrencilerimizi yetiştiren tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum." dedi.

Törende, İslami İlimler Fakültesini birincilikle bitiren Hatice Tataş'ın mezuniyet kütüğüne ismini çakmasının ardından fakültede dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Tasavvuf musikisi ve mezun öğrencilere belgelerinin verilmesiyle devam eden tören, öğrencilerin keplerini atmasının ardından sona erdi.

Teknik Bilimler MYO'dan 280 Öğrenci Mezun Oldu

Günün ikinci mezuniyet töreni Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından gerçekleştirildi. Törende konuşan Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Oktay Talaz, "Yaşamınızın bir dönemini kapatıyor ve başka dönemin başlangıcını yapıyorsunuz. Yaşamdan, zorluklardan ve çok çalışmaktan korkmayın. Gerçek başarı baki kalan şu kubbede bir hoş sada bırakabilmektir. Bahtınız kavi, talihiniz yar, yolunuz açık olsun." ifadelerini kullandı.

Rektör V. Prof. Dr. Murat Ertekin, memleketin böyle gençlere ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, "Sevgili gençler, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri ya da mezunları için genelde ara eleman tabiri kullanılır ama sizler aranan elemanlarsınız. Dolayısıyla memleketin, milletin ve sanayinin size ihtiyacı var. Mezuniyetiniz hayırlı, uğurlu olsun. Bundan sonraki hayatınızda muvaffakiyetler diliyorum." ifadelerini kullandı.

Yüksekokul birincisi Selime Akbaş'ın mezuniyet kütüğüne ismini çakmasının ardından yüksekokulda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Tören, mezun olan öğrencilerin mezuniyet andını okumaları ile devam etti. Mezun olan öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesinin ardından öğrenciler keplerini havaya fırlatarak mezuniyet coşkusunu yaşadı.

Sağlık Ordusunun Neferleri Mezun Oldu

Günün son mezuniyet töreni ise Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlendi. Törende söz alan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Şahin şunları söyledi: "Sevgili öğrenciler sizleri donanımlı birer diyetisyen, sağlık yöneticisi ve hemşire olarak yetiştirebilmenin gururunu taşıyoruz."

Rektör V. Prof. Dr. Murat Ertekin, "Toplumsal olarak bakıldığı zaman özellikle sağlık bilimleri alanında hizmet eden yükseköğretim kurumlarımız şüphesiz diğerlerinden çok daha özel bir yere sahiptir.  Bugün buradan uğurlayacağımız gençlerimiz başarılı, yetkin ve yeterli bir şekilde mezun olup başta memleketimiz olmak üzere tüm insanlığa hizmet edeceklerdir." dedi.

Fakülte birincisi Ayşe Sena Kılıçkıran'ın mezuniyet kütüğüne ismini çakmasının ardından fakültede dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Mezun olan öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesinin ardından öğrenciler hep bir ağızdan hemşirelik andını okudular. Bayrak ve flama devir teslim töreninin ardından ise öğrenciler keplerini havaya fırlatarak mezuniyet sevinci yaşadılar.

Mezuniyet törenleri ile dolu dolu geçen dördüncü günde törenlerin yanı sıra oryantiring (yön bulma), Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyeleri ile öğrenciler tarafından düzenlenen sergiler ve model uçak gösterisi gibi pek çok etkinlik gerçekleştirildi. Toplam 600 öğrencinin mezuniyet sevinci yaşadığı dördüncü gün, Mustafa Elmas tarafından seslendirilen pop-türkü konseri, Yusuf Ahmet ile Talha tarafından seslendirilen pop-rock konseri ve Sancak konseri ile sona erdi.