KAZIM KARABEKİR MYO ÖĞRENCİLERİ KEP ATTI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulunda mezuniyet töreni düzenlendi.

Festival havasında yapılan törende öğrenciler gün boyu aileleriyle birlikte hoşça vakit geçirdiler. Öğrencilerin diploma heyecanı yaşadığı törene KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ertekin, Genel Sekreter V. İbrahim Karagöz, Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Mevlüt Bayrakcı, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Murat Yıldız, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Oktay Talaz, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Sefa Usta, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Ahmet Kayabaşı, ilçe protokolü, üniversite personeli, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören, halk oyunları gösterisinin ardından açış konuşmaları ile devam etti.

"Sizler bizler için birer övünç kaynağısınız"

Törende konuşan Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mevlüt Bayrakcı şunları söyledi: "Diplomalarınızın sizlere ve ailelerinize hayırlar getirmesini diliyorum. Sizler bizler için birer övünç kaynağısınız. Bunu bütün hocalarınız adına büyük bir içtenlikle söylüyorum. Bundan sonraki yaşamınızda sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir ömür diliyorum. Yolunuz açık olsun."

"Hedefimiz güneş olacak"

Eğitimin beşikten mezara kadar sürdüğünü ifade eden Rektör Prof. Dr. Namık Ak ise "Bu okulu tamamladıktan sonra yeni hedeflere yelken açacaksınız. Yola devam, durmak yok. Hedefimiz güneş olacak. Iskalarsak yıldızlara takılacağız. Özgüveniniz yüksek olacak. Anne ve babanıza, büyüklerinize saygı ve hürmeti asla ihmal etmeyeceksiniz. Milli ve yerli örflerimize bağlı kalarak ahlaklı bireyler olacaksınız." dedi.

Açış konuşmalarının ardından programın düzenlenmesine destek veren kişilere onurlukları takdim edildi.

Yüksekokul birincisi Özlem Özdemir'in mezuniyet kütüğüne ismini çakmasının ardından yüksekokulda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Mezun olan öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesi ile devam eden tören, öğrencilerin büyük bir coşkuyla keplerini havaya fırlatmalarının ardından sona erdi.