KARAMAN VALİSİ TUNCAY AKKOYUN’DAN REKTÖR PROF. DR. NAMIK AK’A ZİYARET

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak’a iade-i ziyarette bulundu.

KMÜ Yunus Emre Yerleşkesine gelen Vali Akkoyun’u Rektör Prof. Dr. Namık ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ertekin karşıladı. Ziyarette üniversite hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. Namık Ak, geçtiğimiz günlerde 15’inci kuruluş yılını Bahar Şenlikleri ile birlikte kutlayan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nin ülkemizin en genç ve dinamik üniversiteleri arasında yer almasının yanı sıra çok önemli bir gelenek ve birikime sahip olduğunu belirtti. Üniversitenin akademik kadrosunun gün geçtikçe daha da güçlendiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Namık Ak, gerek bilimsel çalışmalar gerekse de sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin adından söz ettirdiğini kaydetti.

Prof. Dr. Namık Ak “Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, giderek güçlenen altyapısı, yetişmiş akademik kadrosu, birikimi ve her geçen gün çıtası yükselen eğitim-öğretim kalitesiyle öğrencilerini geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktadır” dedi.

KMÜ’de olmaktan dolayı büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Karaman Valisi Tuncay Akkoyun ise Rektör Prof. Dr. Namık Ak ile tüm üniversite personeline çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyaret anısına Rektör Prof. Dr. Namık Ak tarafından Vali Tuncay Akkoyun’a hediye takdiminde bulundu.