REKTÖR NAMIK AK'A YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERDEN ZİYARET

Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde (TÖMER) öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenciler Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak'ı ziyaret etti.

KMÜ Senato Odasında gerçekleştirilen ziyarette Rektör Namık Ak, TÖMER Müdürü Doç. Dr. Gülşah Mete ve Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Taşkın Soysal eşliğinde gelen öğrencilerle bir araya geldi.

Öğrencilerle yakından ilgilenen Rektör Prof. Dr. Namık Ak, Türk Dil Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen programda vermiş oldukları emekler için yabancı uyruklu öğrencilere bizzat teşekkür etti.

Rektör Prof. Dr. Namık Ak, "Ülkelerinden uzakta ve ailelerinden ayrı olan öğrencilerimiz burada eğitim görmelerinin yanı sıra bu tip kültürel faaliyetlere de destek vererek hem buradaki öğrencilerimizle kaynaşma fırsatı yakalıyorlar hem de ülkemizin kültürel mirasını tanıma imkanı buluyorlar. Bu öğrencilerimiz mezun olup memleketlerine gittiklerinde üniversitemizin, Karaman’ın ve Türkiye’nin gönüllü elçileri olacaklar. Kendilerini bu özverileri için tebrik ediyor ve başarılar diliyorum." dedi.

Ziyaret, öğrencilere Türk Dil Bayramı kapsamında düzenlenen programa katkıları için teşekkür belgelerinin verilmesinin ardından sona erdi.