HİNDİSTANLI BİLİM İNSANINDAN REKTÖR NAMIK AK’A ZİYARET

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, Hindistan Aligarh Muslim Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Shakir Ali’yi makamında kabul etti.

TÜBİTAK 2221 Konuk Bilim İnsanı Destekleme Programı Kapsamında Eğitim Fakültesi Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Cihat Abdioğlu tarafından KMÜ’ye davet edilen Prof. Dr. Shakir Ali, Rektör Namık Ak’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyarette TÜBİTAK 2221 Konuk Bilim İnsanı Destekleme Programı hakkında bilgiler aktaran Doç. Dr. Cihat Abdioğlu, “TÜBİTAK desteği ile gerçekleştirdiğimiz program oldukça verimli geçti. Konuğumuzla burada olduğu süre içerisinde çeşitli akademik çalışmalar gerçekleştirme fırsatı bulduk. Konuğumuz da ziyaretten oldukça memnun olduğunu her fırsatta dile getirdi. Önümüzdeki dönemde gerek Prof. Dr. Shakir Ali ile gerekse Hindistan Aligarh Muslim Üniversitesi ile yeni projeler üzerinde çalışmayı da planlıyoruz.” dedi.

Her iki üniversite arasında gerçekleştirilen ortak projelerin konuşulduğu ziyarette Prof. Dr. Shakir Ali, üniversitede kendisine sunulan imkânlardan dolayı Rektör Namık Ak’a teşekkür etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Namık Ak ise alanında yetkin olan bilim insanlarının KMÜ’de konuk olarak ağırlanmasının önemli ve güzel bir gelişme olduğuna dikkat çekerek, “Bu tür programlara her daim gereken desteği vermeye gayret gösteriyoruz. Konuk hocamız Prof. Dr. Shakir Ali’ye çalışmalarında başarılar diliyorum. Her iki üniversite arasında gerçekleştirilecek yeni ortak projelerin de hız kesmeden devam etmesini ümit ediyorum.” şeklinde konuştu.