REKTÖR NAMIK AK, 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ PROGRAMLARINA KATILDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında düzenlenen etkinliklere katıldı.

Karaman'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlenen programlar Vali Tuncay Akkoyun, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Samet Asiltürk, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, il protokolü, siyasi parti il başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

"Aziz Şehitlerimizin Kabirleri Ziyaret Edildi"

Protokol üyeleri ilk olarak Garnizon ve Polis Şehitliği’ni ziyaret etti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Daha sonra dua edildi.

Buradaki programın ardından Vali Akkoyun ve beraberindekiler, 15 Temmuz gecesi hain darbe girişimi sırasında Ankara’da şehit olan Muhammed Yalçın’ın ailesini ziyaret etti. Protokol üyeleri daha sonra Şehit Muhammed Yalçın’ın ve yine Kâzımkarabekir Şehitliği’ndeki Şehit Polis Memuru Abdullah Terzi’nin kabirleri başında dua etti. İlçede yaşayan Şehit Er Osman Küçükçelebi’nin ailesi ile de görüşen protokol, aileye tekrar başsağlığı diledi.

Diğer taraftan KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Aktekke Camii’nde tüm şehitlerimiz için okutulan Mevlid-i Şerif programına katıldı.

"Tüm Karaman Milli Birlik Yürüyüşünde Buluştu"

“Türkiye Aşkına” temalı etkinlikler 15 Temmuz akşamı Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda devam etti. Karaman protokolü ve vatandaşlar 'Milli Birlik Yürüyüşü' gerçekleştirdi. Meydanda saygı duruşunda bulunulmasının ardından on binlerce vatandaş İstiklâl Marşı’nı coşkuyla okudu. Daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü münasebetiyle gerçekleştirdiği ulusa sesleniş konuşması dinlendi.

Programda ayrıca devlet büyüklerinden gelen mesajlar okunarak, protokol konuşmaları yapıldı. Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından hediyeleri takdim edildi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda Yazar Hayati İnanç ile Sunucu ve Yapımcı Bekir Develi’nin katılımıyla 15 Temmuz söyleşisi gerçekleştirildi.

Fatih Koca konseri ile devam eden program 00.13’de tüm Türkiye ile birlikte Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda okunan selâlar ve duaların ardından sabahın ilk saatlerine kadar süren demokrasi nöbeti ile sona erdi.