REKTÖR AK, KADIN HALTER MİLLİ TAKIMI SPORCULARINI AĞIRLADI

Uluslararası turnuvalarda kazandıkları madalyalarla ülkemizin iftihar kaynağı olan Kadın Halter Milli Takımı sporcuları, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak'ı makamında ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonasına hazırlık sürecinde sağlık ve performans değerlendirmeleri KMÜ Tıp Fakültesi Fizyoloji Ana Bilim Dalı egzersiz laboratuvarlarında uzman bir ekip gözetiminde yapılan milli sporcular, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'nin konuğu oldu.

Rektör Ak, milli sporcularla görüştü

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dursun Odabaş'ın yanı sıra Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, KMÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Sefa Lök ve kadın halter milli takım sporcuları yer aldı.

Haziran ayında Arnavutluk'ta düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası'nda takım halinde birincilik elde eden, bireyselde ise 4 altın, 9 gümüş, 4 bronz madalya ile ülkemize dönen haltercileri makamında kabul eden Rektör Namık Ak, sporcuları tebrik etti. Ak "Ülkemize kazandırdıkları madalyalar ve puanlarla iftihar kaynağımız olan sporcularımızın sağlık ve performans değerlendirmelerinin üniversitemizde yapılması bizler için mutluluk vericidir. Üniversitemize, Karamanımıza ve ülkemize bu gururu yaşatan sporcularımıza başarılar diliyorum."