YAZILIM EĞİTİMİNE BAŞVURU İÇİN TEK ŞART KMÜ'LÜ OLMAK

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Kodluyoruz Derneği ve Patika.dev Şirketi iş birliği ile öğrencilere 'Yazılım Eğitimi' verilecek.

KMÜ'den mezun olan ve eğitimine halen devam eden öğrencilerin başvuru yapabileceği yazılım eğitimi, 17 Ekim 2022 tarihinde çevrimiçi tanıtım toplantısı ile başlayacak.

KMÜ Kariyer Merkezi Müdür Yardımcısı ve Mezunlar Derneği Başkanı Arş. Gör. Yunus Emre Büyükbasmacı, konuyla ilgili Rektör Namık Ak'ı ziyaret etti.

Son başvuru tarihi 09 Ekim

Proje hakkında Rektör Ak’a bilgi veren Arş. Gör. Büyükbasmacı, "Yazılım eğitimine başvuru yapmak için tek şartımız KMÜ'lü olmaktır. Çevrimiçi verilecek eğitime katılmak isteyen öğrencilerimiz için bölüm ve sınıf sınırlaması bulunmuyor. Bootcampleri geçenler işe yerleştirilebilecek. Biz çok kısa bir zaman önce KMÜ Mezunlar Derneğini kurduk. Dernek kurulduktan sonra mezunlarımıza ve öğrencilerimize yönelik ilk etkinliğimiz bu yazılım eğitimi olacak. Ülkemizde bu projeyi daha önce Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ve Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) gerçekleştirdi. Biz de şimdi üçüncü üniversite olarak bu projeyi hayata geçireceğiz." dedi. 

"Öğrencilerimize başarılar diliyorum"

Dört hafta sürecek eğitimle ilgili değerlendirmelerde bulunan Rektör Namık Ak ise günümüzde yazılımın çok önemli bir noktaya geldiğini belirtti. Ak “Üniversitemize proje sunulduğu zaman öğrencilerimiz adına çok mutlu olduk. Öğrencilerimizin ve mezunlarımızın yazılım alanında ülkemize yön verebilecek seviyelere gelmesi bizler için iftihar kaynağı olur. Öğrencilerimiz bu eğitime katılarak ilk adımı atabilirler. Şimdiden tüm katılımcılara başarılar diliyorum." Dedi.     

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi öğrencileri ile mezunları yazılım eğitimi için başvuruları https://bit.ly/kmuprogram adresi üzerinden yapabilecek.