KMÜ'DE İNTİBAK TOPLANTILARI DÜZENLENDİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) bünyesinde "Yeni Kayıt Öğrencilerini Bilgilendirme Programı" düzenlendi.

Programdan önce KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, 15 Temmuz Konferans Salonunun önünde Öğrenci Toplulukları tarafından kurulan stantları ziyaret ederek, onlarla sohbet etti.

2022-2023 eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla birlikte hazırlık ve 1'inci sınıf öğrencilerine üniversiteyi tanıtmak amacıyla  düzenlenen intibak (oryantasyon) eğitimlerine Rektör Prof. Dr. Namık Ak, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Üniversitenin tanıtım filminin izlenmesi ve Halk Oyunları ekibinin gösterisiyle başlayan programlar Rektör Namık Ak'ın açış konuşmaları ile devam etti.

"En büyük rakip kendinizsiniz"

Rektör Namık Ak, üniversiteye yeni başlayan öğrencileri tebrik ederek, "Değerli öğrenciler her şeyden evvel özgüveniniz yüksek olmalı. Hedefiniz güneş olacak, ıskalarsanız yıldızlara takılacaksınız. Sevgi, saygı ortamında birlik beraberlik içerisinde daima ileri gideceksiniz. Sizler arif, asil, aziz, necip, kahraman Türk Milletinin en yüksek ümitlerle bel bağladığı gençlersiniz. Şu anda Bizim Yunus'un, Piri Reis'in, Şeyh Edebali'nin, Kazım Karabekir Paşa'nın ve Mustafa Kemal Paşa'nın ata yurdu olan bir beldedesiniz. Her biriniz 'insanların en hayırlısı insanlığa hizmet edendir' düsturuyla haset, kibir olmadan mütevazi bir şekilde insanlığa hizmet edeceksiniz. Unutmayın sizin en büyük rakibiniz kendinizsiniz ve zamandan alacaklısınız." diyerek öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

"Ülke ve millet sizlere emanet"

Rektör Namık Ak sağlık alanında yeni eğitim-öğretim dönemine başlayan tüm öğrencilere seslenerek, "Sağlıkçılarımız tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan Kovid-19 salgını boyunca önemli hizmetleri yerine getirdi. Tüm sağlıkçılarımız bizler için çok  büyük önem arz etmektedir. Mustafa Kemal Paşa 'Beni Türk hekimlerine emanet ediniz' diyerek konunun önemini en etkili şekilde dile getirmiştir. Değerli gençler, milli manevi değerlerimize ve bunlarla çatışmayan örfi değerlere bağlı olarak vatan ve millet için faydalı hizmetler yapmalısınız. Ülke ve millet sizlere emanet." dedi.

Duru Bulgur, Golda ve Saray Holdinge Teşekkür

Rektör Namık Ak konuşmasının son bölümünde ise Yeni Kayıt Öğrencilerini Bilgilendirme Programlarında öğrencilere ikramlarda bulunan Duru Bulgur, Golda ve Saray Holding firmalarına teşekkür etti.

Üç gün boyunca farklı akademik birimlerde eğitim-öğretime başlayan öğrencilere Bilgi İşlem, Kütüphane Dokümantasyon, Öğrenci İşleri ve Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlıkları ile Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi temsilcileri üniversiteyi tanıtan sunumlar gerçekleştirdi.

Yeni Kayıt Öğrencilerini Bilgilendirme Programı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Programın ardından öğrencilere Duru Bulgur, Golda ve Saray Holding firmaları çeşitli ikramlarda bulunuldu.