KMÜ ENTEGRE 2 KİLİNİĞİ AÇILIŞ TÖRENİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesi 'Entegre 2 Kliniği’ açılış töreni düzenlendi.

Törene Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, Cumhuriyet Başsavcısı
Ali İhsan Akdoğan, KMÜ Rektör V. Prof. Dr. Hüseyin Karaman, il ve üniversite protokolü, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, davetliler, üniversite personeli ve öğrenciler katıldı.

Program, Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Faruk Ayhan Başçiftçi'nin açış konuşması ile başladı.

"Ağız ve diş sağlığı ile ilgili bütün hizmetleri veriyoruz "

Dekan Prof. Dr. Başçiftci, fakültenin fiziki alt yapısından bahsederek, "Fakültemiz 2021 yılı temmuz ayından itibaren 13 bin 500 insanımıza, 40 binin üzerinde ağız ve diş sağlığı hizmeti vermiştir. 2021 yılında 17 ünit ile başladığımız diş sağlığı hizmeti faaliyetine şu anda açılışını yaptığımız 28 ünitlik bir klinik ilave ederek kapasitemizi arttırmaya devam ediyoruz. Kliniklerimizde şu anda ağız ve diş sağlığı ile ilgili bütün hizmetler verilmektedir. Yeni açılan kliniğimizin üniversitemize, Karamanımıza, vatanımıza ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

"Karamanlı hemşehrilerimize verdiğimiz hizmetin alanını genişletiyoruz"

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman ise, Bartın'da yaşanan maden faciasında vefat eden madencilere Allah'tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar dileyerek konuşmasına başladı.

Rektör Hüseyin Karaman konuşmasının devamında şunları söyledi: "Yeni binası, genç ve dinamik akademik altyapısı ile yalnızca üniversitemize ve öğrencilerimize hizmet vermekle yetinmeyen fakültemiz, Karamanımızın sağlık alanındaki ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilmek amacıyla her geçen gün kendini geliştirmekte ve yeniliklere açık bir anlayışla günümüz standartlarına uyum sağlamaya gayret göstermektedir. Bugün açılışını yapacağımız Entegre 2 Kliniğimiz de bu yapılanmanın bir ürünüdür. Fakültemiz bünyesinde 28 üniti daha hizmete alıyoruz. Böylece öğrencilerimizin uygulama yapma imkânlarını arttırmanın yanı sıra Karamanlı hemşehrilerimize sağlık alanında vermiş olduğumuz hizmetin alanını da genişletmiş oluyoruz. Açılışını yaptığımız entegre kliniğin üniversitemiz ve şehrimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

"Diş Hekimliği Fakültemiz şehrimize sağlık alanında önemli katkılar sağlayacak"

Vali Tuncay Akkoyun ise konuşmasında şunları söyledi: "Şehrimize sağlık hizmetleri açısından çok önemli katkılar sağlayacak ve 200’e yakın öğrencinin eğitim gördüğü mevcut fakültemizin kalitesi kliniğimizin açılışı ile daha da artacak. Coğrafyamızın her yeri, ecdadımızın ilim, irfan ve hikmete verdiği ehemmiyetin bir göstergesi olarak medreselerle günümüz tabiriyle üniversiteler ile doludur. “Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi” diyen Kanuni Sultan Süleyman’ın torunları olan sizlerin gayretleri, çabası ve becerisi ile ülkemizin, sağlık alanındaki hedeflerine ulaşacağına yürekten inanıyorum."

Program, protokol üyeleri tarafından Entegre 2 Kliniği'nin açılışının yapılması ve fakülte bünyesinde hizmet veren kliniklerin gezilmesiyle sona erdi.

Programın ardından protokol üyeleri, geçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleştirilen üniversite camiinde incelemelerde bulunarak cami çıkışında öğrencilerle sohbet etti.

KMÜ BASIN