DOÇ. DR. MUSTAFA ÜNAL’DAN YENİ BİR BAŞARI DAHA

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Ünal, 'Yılın Yenilikçi Sağlık Profesyoneli Ödülü'nü kazandı.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Doktorclub iş birliğinde bu yıl 6’ncısı düzenlenen Doktorclub Awards “Türkiye’nin Sağlık Ödülleri” sahiplerini buldu. 17 farklı kategoride gerçekleştirilen değerlendirmeler sonucunda KMÜ Biyomühendislik ve Tıp Fakültesi Biyofizik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Ünal birincilik elde etti.

Sağlık profesyonellerine yönelik en kapsamlı ödül organizasyonu olan Doktorclub Awards “Türkiye’nin Sağlık Ödülleri” yarışmasında bu yıl 73 finalist mücadele etti. 114 jürinin finalistleri belirlediği yarışmada Doktorclub üyesi 87 bin hekim ise online oylama ile dereceye girenleri belirledi.

Türkiye’nin hekimlere özel en büyük dijital platformu olan ve Doktorclub tarafından düzenlenen Doktorclub Awards “Türkiye’nin Sağlık Ödülleri”  yarışmasında ‘Yılın Yenilikçi Sağlık Profesyoneli Ödülü’ kategorisinde Doç. Dr Mustafa Ünal, ‘Kemik Sağlamlığını Ölçen Yeni Bir Tıbbi Cihaz Geliştirme Projesi’ ile en fazla oyu alarak birinci oldu.

Doç. Dr. Mustafa Ünal, kendisine ödül kazandıran projesi ile ilgili şunları söyledi: “Özellikle yaşlanmaya ve hastalıklara bağlı olarak ortaya çıkan kemik kırılmaları ciddi bir sağlık problemi. Bu üzerinde çalıştığımız proje tamamlandığında dünyada ilk kez kemiğin tüm ana bileşenlerinin miktarı ve kalitesi hakkında eş zamanlı bilgi sahibi olacağız. Aynı zamanda lazer temelli yeni bir tıbbi cihaz ile kemiğin kalitesini ve sağlamlığını daha hassas bir şekilde ölçebilecek bir konuma ulaşacağız. Bu hedef doğrultusunda çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.”

KMÜ BASIN