REKTÖR GAVGALI ‘18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ TÖREN PROGRAMI’NA KATILDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Karaman’da düzenlenen ’18 Mart Şehitler Günü Tören Programı’na katıldı.

Karaman Valiliği tarafından 18 Mart Şehitler Günü kapsamında düzenlenen törene Vali V. Oğuz Şenlik, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Çetinkaya, il müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Parkı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. 

İl protokolü daha sonra Türkiye Muharip Gaziler Derneğini ziyaret ederek, Dernek Şube Başkanı Behiç Baş ve gaziler ile bir araya geldi. Gazilerle tek tek ilgilenerek bir süre sohbet eden protokol üyeleri, kendilerine teşekkür ederek oradan ayrıldı. 

Protokol üyeleri tarafından Karaman Şehir Mezarlığı içerisinde bulunan Polis Şehitliği ve Garnizon Şehitliği de ziyaret edildi. Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan program, şehit mezarlarının tek tek ziyaret edilerek karanfil bırakılmasıyla devam etti. Program, yapılan duaların ardından sona erdi.