'DÜNYANIN EN ETKİLİ BİLİM İNSANLARI’ LİSTESİNDE KMÜ’DEN 8 İSİM

'Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları’ listesine Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinden (KMÜ) 8 bilim insanı girdi.

Stanford Üniversitesi 'Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları’ listesini yayımladı.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Savaş Sönmezoğlu, Prof. Dr. Uğur Köklü, Prof. Dr. Faruk Özel, Doç. Dr. Uğur Erkan ve Doç. Dr. Kadir Sabancı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Taner Güney, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Osman Ağar ile Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezinde (BİLTEM) görev yapan Doç. Dr. Erdi Akman listede yer aldı.

Stanford Üniversitesinden Prof. Dr. John P. A. Ioannidis ve ekibi tarafından çeşitli bilimsel ölçütler kullanılmasıyla oluşturulan ‘Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi’ 22 anabilim dalı ve 174 alt bilim dalında dünyadaki bilim insanları arasından yüzde 2'lik dilime giren bilim insanlarından oluşuyor. Makale sayısı, h-indeksi, çok yazarlı yayınların hm-indeksi ve atıf/makale oranı gibi bilimsel göstergeler dikkate alınarak yapılan hesaplamaların ardından çalışma alanı için listeler hazırlanıyor.

REKTÖR GAVGALI’DAN TEBRİK

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, 'Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları’ listesinde yer alan öğretim üyelerini tebrik ederek, “Ülkemizi ve üniversitemizi gururlandıran 8 akademisyenimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Üniversite olarak gerek bilimsel çalışmalarda gerekse de eğitim-öğretim faaliyetlerindeki yükselişimizi hızla sürdürmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

https://elsevier.digitalcommonsdata.com/datasets/btchxktzyw/6/files/d2537947-3d38-42e5-9c34-15c3dfe04f59 adresinden listenin tamamına ulaşılabilir.