REKTÖR GAVGALI 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA PROGRAMINA KATILDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 85'inci yıl dönümü nedeniyle düzenlenen törene katıldı.

Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenen ‘10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı’na; Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İhsan Akdoğan, Rektör Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, il protokolü, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ile başlayan program, saatler 09.05’i gösterdiğinde sirenler eşliğinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitler anısına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi.

Rektör Gavgalı daha sonra ise Piri Reis Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı’na katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan program, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması ile devam etti.

Atatürk’ün hayatının anlatıldığı sunum ile devam eden program, öğrenciler tarafından sergilenen oratoryo gösterimi, koro, şiir dinletisi ve zeybek gösterimi ile sürdü.

Anma programı, il genelinde düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyelerin verilmesi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.