KARAMAN'DA TÜRK DİL BAYRAMI COŞKUSU

Karaman'da Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre’yi Anma Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

747. Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre’yi Anma etkinliklerine Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, Karaman Milletvekilleri Av. Selman Oğuzhan Eser, Osman Sağlam ve Av. İsmail Atakan Ünver, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İhsan Akdoğan, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, il müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Kutlama programı kortej eşliğinde ‘Türk Dili Hoşgörü Yürüyüşü’ ile başladı. Karaman Lisesi’nden başlayan yürüyüş Aktekke Meydanından devam ederek Cumhuriyet Parkı'nda son buldu.

Yürüyüşün ardından protokol üyeleri tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından sona erdi.

Protokol üyeleri daha sonra Karaman Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen ‘En Güzel Vitrin Yarışması Ödül Töreni’ne katıldı. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen ödül töreninde dereceye giren esnaflardan Süreyya Büfe, Armağan Çanta ve Lokum Safası işletmelerinin sahiplerine ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Gün boyu süren etkinlikler il protokolünün katılımıyla gerçekleştirilen fener alayı ile sona erecek.