SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ İLE TEKNİK BİLİMLER MYO ÖĞRENCİLERİ MEZUN OLDU

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) haftanın son mezuniyet törenleri Spor Bilimleri Fakültesi ile Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından gerçekleştirildi.

Öğrencilerin ve ailelerinin mezuniyet heyecanı yaşadığı üniversitede ilk olarak Spor Bilimleri Fakültesi tarafından tören düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene, Rektör Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nevzat Aydın ve Prof. Dr. Mahmut Baykan, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sefa Lök, üniversite personeli, aileler ve öğrenciler katıldı. Üniversitenin tanıtım filminin izlenmesi ile devam eden programın açış konuşmasını Dekan Prof. Dr. Sefa Lök yaptı.

“Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim”

Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sefa Lök, “Bugün törenini düzenlediğimiz 275 öğrencimizi mezun etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bu zamana kadar mezun olan öğrencilerimiz arasından kendi branşlarında ulusal ve uluslararası müsabakalarda başarı gösteren nice şampiyonlar, antrenörler, beden eğitimi öğretmenleri ve spor yöneticileri yetişti. Mezun ettiğimiz ilk öğrencilerimizden günümüze kadar üniversitemize ve ülkemize yaptıkları ve yapacakları hayırlı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.” sözleriyle hepinizin mezuniyetini kutluyorum.” dedi.

Fakülte birincisi Ahmet Altun’un mezuniyet kütüğüne ismini çakmasının ardından fakültede dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Öğretmen andının hep bir ağızdan okunmasının ardından mezun öğrencilere diplomalarının verilmesi ve öğrencilerin keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutlamasıyla tören sona erdi.

Yüksekokul Öğrencileri Kep Attı

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin mezuniyet sevinci ile gün devam etti. 15 Temmuz Konferans Salonunda düzenlenen törene, Rektör Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nevzat Aydın, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Atilla Atik, üniversite personeli, aileler ve öğrenciler katıldı.

Ailelerin yoğun ilgi gösterdiği tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması, üniversitenin tanıtım filminin izlenmesi ve açış konuşmaları ile devam etti.

“Her son yeni bir başlangıçtır”

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Atilla Atik, yüksekokul bünyesinde 13 farklı programdan mezun olan öğrencilere tebrik ederek, “Her son yeni bir başlangıçtır. Bugün burada ön lisans eğitimlerini başarılarıyla tamamlayarak mezun olmuş bazılarınız için lisans eğitimi için bir başlangıç, bazılarınız için ise profesyonel iş hayatına atılma anlamında bir başlangıçtır. Bu vesileyle tüm mezunlarımızı ve kıymetli ailelerini tebrik ediyorum. Bundan sonraki hayatlarında sağlık, mutluluk, huzur ve başarılar diliyorum.” dedi.

Yüksekokul birincisi Yasemin Kaymaz’ın mezuniyet kütüğüne ismini çakmasının ardından yüksekokulda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Mezun öğrencilere öğretim elemanları tarafından belgelerin takdim edilmesinin ardından mezuniyet andı okundu. Tören, öğrencilerin keplerini havaya atarak mezuniyet sevinci yaşamasının ardından sona erdi.

“Ülkemizin ve insanlığın geleceğini inşa edeceksiniz”

Spor Bilimleri Fakültesi ile Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından gerçekleştirilen törenlere katılan Rektör Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, “Sevgili gençler; bugün hayatınızdaki çok önemli bir süreci, cennet vatanımızın genç, güçlü ve dinamik üniversitelerinden olan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin mezunu olarak tamamlıyorsunuz. Ancak şunu unutmamalısınız. Şüphesiz her son aynı zamanda bir başlangıçtır. Bundan sonraki yaşamınızda burada elde ettiğiniz kazanımlarınız doğrultusunda ülkemizin ve insanlığın geleceğini inşa edeceksiniz. İnanıyorum ki üniversitemizden aldığınız eğitimle hayatınızı en güzel biçimde şekillendirecek, mutlu bir aile kuracak ve ülkemize faydalı bireyler olacaksınız. Hepinize gönülden başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.