60+ YAŞAM BOYU ÖĞRENME AKADEMİSİ ANLAMLI BİR ETKİNLİKLE SONA ERDİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında hayata geçirilen ‘60+ Yaşam Boyu Öğrenme Akademisi’nde dersler sona erdi. Projeye katılan 60 yaş üstü vatandaşlar son ders kapsamında Yunus Emre Yerleşkesinde fidanları toprakla buluşturdu.

KMÜ Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEM) öncülüğünde yürütülen 60+ Yaşam Boyu Öğrenme Akademisi tamamlandı. Üniversitenin uygulama mutfağında düzenlenen gastronomi şöleni ile başlayan ve farklı alanlarda yapılan teorik ve uygulamalı derslerle oldukça verimli geçen akademi anlamlı bir etkinlikle sona erdi. Projeye katılan 60 yaş üstü kursiyerler son ders kapsamında KMÜ Yunus Emre Yerleşkesinde fidanları toprakla buluşturdu.

Diktikleri fidanlara can suyunu özenle veren kursiyerler, keyifli bir dönemde unutulmaz anlar yaşadıklarını belirterek ''Son dersimiz kapsamında fidan dikim etkinliğini gerçekleştirdik. Artık bizim de dikili bir ağacımız var. Başta KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı olmak üzere, üniversite yönetimine ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.'' ifadelerini kullandı.