ÖZBEKİSTAN URGENCH DEVLET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNDEN KMÜ’YE ZİYARET

Özbekistan Urgench Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bakhrom Abdullaev, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı’yı ziyaret etti.

Rektörlük makaında gerçekleştirilen ziyarette Urgench Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bakhrom Abdullaev’e, Kimya ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sherzod Kurambaev ile Uluslararası İlişkiler Ofisi Müdürü Elyorbek Yuldashov eşlik etti.

Rektör Prof. Dr. Bakhrom Abdullaev, KMÜ bünyesinde gerçekleştirilen ‘Bahar Bilim Kampı’na katılan Urgench Devlet Üniversitesi personeli ve öğrencilerine gösterilen ilgiden dolayı  Rektör Mehmet Gavgalı'ya teşekkürlerini sundu.

Rektör Gavgalı da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Özbekistanlı öğrencileri üniversitede ağırlamaktan kendilerinin de çok mutlu olduğunu ifade etti.

Ziyarette ayrıca 2024-2025 Eğitim Öğretim Yılında iki üniversite arasında gerçekleştirilecek olan öğrenci ve personel değişimlerini de içeren bilimsel ve kültürel çalışma programı konusunda da mutabık kalınarak iş birliği protokolü imzalandı.

Ziyaret, iyi dilek ve temennilerin ardından sona erdi.