Rektörümüz Prof. Dr. Sabri Gökmen'in Cumhuriyet Bayramı Mesajı

 Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi Basın Bildirisi No: 64               28.10.2009

Milletimizin fedakarlıklarla ve vatan uğrunda akıtılan şehit kanlarıyla kurduğu, Ulu Önder Atatürk'ün "en büyük eserimdir" diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin 86. yılını, milletçe birbirimize daha fazla kenetlenmiş şekilde büyük çoşku içinde kutluyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti, Türk Milletinin zorluklar karşısındaki sağlam iradesinin, milli birlik ve beraberlik ruhunun ve başarma azminin en önemli eseridir. Cumhuriyetin bugün bizleri ulaştırdığı seviye, hepimize heyecan ve ümit vermekte, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmekte, milletçe bağımsız yaşama azmimizi her geçen gün artırmaktadır.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi; Atatürk ilke ve inkılapları ışığında, evrensel bilimin öngördüğü ilkeler doğrultusunda, ülkemizin ilerlemesi yolunda çalışmalar yaparak Türkiye Cumhuriyeti devletinin muasır medeniyet seviyesine ulaşmasına katkı sağlamayı sürdürecektir.

Cumhuriyet coşkusunun bütün milletimizce en üst seviyede yaşanması dileğiyle şahsım ve üniversitem adına, Cumhuriyetimizi kuran, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere birinci meclis'in kahraman üyelerini, bu toprakları yurt yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyor, Cumhuriyetin yıldönümünü ve Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.