KMÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Ve Kurul Üyeliği Seçimi Yapıldı

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi Basın Bildirisi No: 67                  11.11.2009

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde öğrenciler, ilgili yönerge kapsamında demokratik bir süreç izleyerek Öğrenci Konseyi Başkanını ve konsey üyelerini seçtiler. Üniversitenin akademik birimlerini temsil eden 9 aday arasından Konsey Başkanlığına aday olan iki öğrenci arasından, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi temsilcisi Fatih Dur, KMÜ Öğrenci Konseyi Başkanı olarak seçildi.
KMÜ Öğrenci Konseyi Yönergesine göre her okuldan aday olma süreci 23 Ekimde başlamıştı. 28 Ekimde adaylar duyurulmuş, 30 Ekime kadar adayların tanıtım süreci devam etmiş ve 2 Kasım tarihinde de her okulun öğrenci temsilcileri seçilmişti. 10 Kasımda saat 14.00’de tüm akademik birimleri temsil eden öğrenciler, Öğrenci Konseyi Başkanlığına aday olan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi temsilcisi Fatih Dur ve Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu temsilcisi Erkan Bingöl arasında oylama yaptılar. Üniversitenin her akademik birimini temsil eden 9 öğrenci temsilcisinin oylamasıyla Fatih Dur 5, Erkan Bingöl ise 4 oy aldı ve Fatih Dur Öğrenci Konseyi başkanı oldu.
KMÜ Öğrenci Konseyi Yönetim Kurulu seçimlerinde; Genel Sekreterliğe Kamil Özdağ Fen Fakültesi temsilcisi Ali Akırşan 9 oy alarak seçildi. Saymanlık görevine 9 oy alan Sosyal Bilimler Enstitüsü temsilcisi Yusuf Demirci; Eğitim Sorumlusu olarak Edebiyat Fakültesi temsilcisi Gökhan Güneş; Sağlık, Kültür ve Spor Sorumluluğuna Beden Eğitim Spor Yüksekokulu temsilcisi Erkan Bingöl; Denetim Kurulu Başkanlığına da 9’ar oy ile Meslek Yüksekokulu Temsilcisi Oğuzhan Kulak seçildi. Denetim Kurulu üyesi olarak Ermenek Meslek Yüksekokulu temsilcisi Kamil Eşme ile Sağlık Yüksekokulu temsilcisi Dilek Sarı 9’ar oy ile seçildi.
Seçim tamamlandıktan sonra, Öğrenci Konseyi Başkanı ve konsey üyeleri Rektör Prof. Dr. Sabri Gökmen’i ziyaret ettiler. Üniversitenin sosyokültürel faaliyetlerinin sürdürülmesinde Öğrenci Konseyinin etkinliklerinin öneminden bahseden Rektör Prof. Dr. Sabri Gökmen, öğrenci temsilcilerini tebrik etti ve her temsilci öğrencinin, kendi akademik birimindeki sorunları rahatlıkla üniversite yönetimine aktarabileceğini, paylaşılan sorunlara en kısa zamanda çözüm önerilerini birlikte ortaya koyulabileceğini açıkladı. Henüz çiçeği burnunda bir üniversite olan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nin etkili faaliyetler yaptığını, üniversitenin bir çok önemli etkinliklerine öğrenci temsilcilerinin büyük katkı sağlayacağına inancının tam olduğunu ifade etti. Geleceğe güvenle bakan ve her gün yeni atılımları gerçekleştiren Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nin akademik, idari personel ve öğrenciler olarak hep birlikte daha iyi noktalara taşınacağını vurguladı.
KMÜ Öğrenci Konseyi 2009-2010 eğitim-öğretim yılı süresince, her akademik birimdeki öğrencilerin sorunlarının belirlenmesi, görüş ve önerilerin ilgili yönetim organlarına iletilmesi, sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yaparak toplumsal duyarlılık projelerinin geliştirilmesi, öğrencilerin sosyal sorumluluk gerektiren faaliyetlere katılımının teşvik edilmesi gibi etkinlikler yapacak.