“ÖNLEYİCİ GÜVENLİK ARAŞTIRMALARI SEMPOZYUMU” SONA ERDİ

Karaman Valiliği ile Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) tarafından ortaklaşa düzenlenen “Önleyici Güvenlik Araştırmaları Sempozyumu” iki gün süren oturumlar sonucunda yapılan değerlendirmeyle sona erdi.

Sempozyumun son oturumunun başkanlığını gerçekleştiren ve Düzenleme Kurulu adına söz alan KMÜ Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ercan Oktay, sempozyum kapsamında 30 üniversiteden 43 tebliğin yapıldığını belirterek, iletişim suçlarından ceza hukukuna, toplumsal cinsiyetten şiddete, aileden kamu politikalarına varan geniş bir yelpazede sunumların yapıldığını ve bu sunumların fevkalade başarılı geçtiğini dile getirdi.  Böyle bir etkinlikte bulunmayı görev olarak gördüklerini ifade eden Oktay, düzenlenen sempozyumun ülkemize ve insanlığa faydalı olmasını dileyerek, bu organizasyonu düzenleyen ve destek veren kurum, kuruluş ve kişilere, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sosyoloji ve Kamu Yönetimi bölümlerine teşekkür etti.

Sempozyumun son oturumunda söz alan Karaman İl Emniyet Müdürü Lütfi Sönmez de sempozyumun amacına ulaştığını belirterek, Emniyet teşkilatı olarak suç önlemeye ilişkin projelerinin devam edeceğini vurguladı.